1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Studer OnAir 2500

Drukuj

Nowa, w pełni wyposażona konsoleta cyfrowa Studera, OnAir 2500, zaprojektowana została z wykorzystaniem sprawdzonej technologii oprogramowania, zastosowanej w doskonale przyjętej na rynku konsolecie OnAir 3000, i stanowi nowy standard w zakresie łatwości obsługi w radiowej pracy nadawczej.

Studer OnAir 2500 jest całkowicie samowystarczalnym systemem, bazującym na koncepcji operacyjnej jej poprzedniczki, OnAir 2000. Kompaktowa konstrukcja OnAir 2500 obejmuje pulpit mikserski, moduł wejściowo-wyjściowy, DSP Core oraz zasilacz.

Każdemu tłumikowi towarzyszy graficzny ekran OLED (Organic LED), na którym wyświetlana jest etykieta kanału, wskaźniki poziomu sygnału i głębokości redukcji wzmocnienia, a parametry te regulowane są za pomocą obrotowego enkodera oraz dwóch przycisków znajdujących się poniżej wyświetlacza. Ekrany OLED zapewniają szerszy kąt widzenia, niż wyświetlacze LCD, oraz o wiele większą rozdzielczość, dzięki czemu realizator widzi wyświetlane informacje znacznie wyraźniej.

Duży kolorowy ekran dotykowy TFT współpracuje z opatentowanym przez Studera systemem Touch’n’Action, przy czym jedynie najistotniejszym funkcjom przypisane są regulatory sprzętowe w torze kanału, co czyni obsługę konsolety bardzo łatwą i bezstresową.

Na ekranie dotykowym, oprócz informacji prezentowanych na wyświetlaczach OLED, mogą być wyświetlane wszystkie ustawienia i konfiguracja każdego kanału. Naciśnięcie jednego z 8 małych przycisków funkcji kanału, np. korekcji, dynamiki, wysyłki AUX, powoduje bezzwłoczne wyświetlenie odpowiadającej mu strony na ekranie głównym, co umożliwia szybkie i łatwe dokonanie regulacji. 

Najważniejsze funkcje są dostępne „na wyciągnięcie palca”, praktycznie natychmiast – jest to bardzo ważne w nerwowej sytuacji transmisji na żywo. Interfejs użytkownika zaprojektowano przy użyciu tego samego języka symbolicznego, jaki zastosowany jest w systemie Vistonics™, i ma bardzo płaską strukturę menu, co uwalnia użytkownika od przedzierania się przez jego kolejne poziomy.

OnAir 2500 oferuje użytkownikowi liczne wejścia i wyjścia, w wielu standardowych formatach  sygnału. Oprócz interfejsów z gniazdami XLR i SUB-D (wejścia mikrofonowe, wyjścia słuchawkowe, liniowe oraz wejścia i wyjścia AES), wewnętrzny system audio wyposażono w interfejsy dla formatów wielokanałowych, takich jak MADI, ADAT oraz IEEE-1394 Firewire.

Oferowane są trzy konfiguracje standardowe, z 12, 18 i 24 tłumikami, przy czym zmotoryzowane tłumiki kanałów dostępne są jako opcja.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 211 gości 

ESS Audio home