1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Studer OnAir 2500 Modulo

Drukuj

Studer wprowadził nową, modularną wersję bardzo udanej konsolety nadawczej OnAir 2500, przeznaczoną do instalacji w niestandardowych zabudowach studyjnych. 

Nowy model, o nazwie OnAir 2500 Modulo, składał się z odrębnych modułów pulpitu mikserskiego i sekcji Master, a także montowanego w raku modułu głównego, w którym mieścił się zasilacz i układy przetwarzania sygnału.

Moduły te można wpuścić w blat, budując bardzo schludną instalację, z wszystkimi przewodami i modułem głównym ukrytymi wewnątrz mebli studyjnych.

Wersja OnAir 2500 Modulo powstała jako odpowiedź na rynkowe zapotrzebowanie na konsoletę wpuszczaną w blat. 

W studiu Radio 105 / Radio Monte Carlo w Szwajcarii zainstalowano niestandardową wersję konsolety OnAir 2500, wbudowując ją w zadziwiający stół, który zmienia kolor, w zależności od tego, czy nadawanie jest włączone i czy mikrofony są aktywne, a także wtedy, gdy transmisja jest wyłączona.

W pełni wyposażona konsoleta cyfrowa Studera OnAir 2500 zaprojektowana została z wykorzystaniem sprawdzonej technologii oprogramowania, zastosowanej w doskonale przyjętej na rynku konsolecie OnAir 3000, i stanowi nowy standard w zakresie łatwości obsługi w radiowej pracy nadawczej.

Każdemu tłumikowi towarzyszy graficzny ekran OLED (Organic LED), na którym wyświetlana jest etykieta kanału, wskaźniki poziomu sygnału i głębokości redukcji wzmocnienia, a parametry te regulowane są za pomocą obrotowego enkodera oraz dwóch przycisków znajdujących się poniżej wyświetlacza. Ekrany OLED zapewniają szerszy kąt widzenia, niż wyświetlacze LCD, oraz o wiele większą rozdzielczość, dzięki czemu realizator widzi wyświetlane informacje znacznie wyraźniej. 

Duży kolorowy ekran dotykowy TFT współpracuje z opatentowanym przez Studera systemem Touch’n’Action, przy czym jedynie najistotniejszym funkcjom przypisane są regulatory sprzętowe w torze kanału, co czyni obsługę konsolety bardzo łatwą i bezstresową. 

Na ekranie dotykowym, oprócz informacji prezentowanych na wyświetlaczach OLED, mogą być wyświetlane wszystkie ustawienia i konfiguracja każdego kanału. Naciśnięcie jednego z 8 małych przycisków funkcji kanału, np. korekcji, dynamiki, wysyłki AUX, powoduje bezzwłoczne wyświetlenie odpowiadającej mu strony na ekranie głównym, co umożliwia szybkie i łatwe dokonanie regulacji. 

Najważniejsze funkcje są dostępne „na wyciągnięcie palca”, praktycznie natychmiast – jest to bardzo ważne w nerwowej sytuacji transmisji na żywo. Interfejs użytkownika zaprojektowano przy użyciu tego samego języka symbolicznego, jaki zastosowany jest w systemie Vistonics™, i ma bardzo płaską strukturę menu, co uwalnia użytkownika od przedzierania się przez jego kolejne poziomy.

OnAir 2500 oferuje użytkownikowi liczne wejścia i wyjścia, w wielu standardowych formatach  sygnału. Oprócz interfejsów z gniazdami XLR i SUB-D (wejścia mikrofonowe, wyjścia słuchawkowe, liniowe oraz wejścia i wyjścia AES), wewnętrzny system audio wyposażono w interfejsy dla formatów wielokanałowych, takich jak MADI, ADAT oraz IEEE-1394 Firewire.


Oferowane są trzy konfiguracje, z 12, 18 i 24 tłumikami, przy czym dostępne są warianty ze zmotoryzowanymi tłumikami kanałów jako opcja.

Duże, podświetlane przyciski umożliwiają dostęp do głównych funkcji kanałów, a ich ustawienia można edytować za pomocą 12-calowego, kolorowego ekranu dotykowego TFT. 

Integracja z Studer Call Management System (CMS) odbywa się płynnie, co pozwala na dynamiczne wyświetlanie nazw dzwoniących rozmówców jako etykiet kanałów. Integrację z radiowymi systemami automatyki można bez trudu rozszerzyć, wykorzystując protokół Monitora oraz interfejs szeregowy lub TCP/IP.


OnAir 2500 może też obsługiwać funkcję I/O Sharing, poprzez zastosowanie własnej technologii sieciowej STUDER RELINK, pozwalającej konsolecie OnAir 2500 na współdzielenie sygnałów z innymi konsoletami Studera, w tym OnAir 3000 oraz Vista. 

Jak na tak kompaktowe rozwiązanie, Studer OnAir 2500 oferuje niezrównaną elastyczność i prostotę obsługi.Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 199 gości 

ESS Audio home