1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Studer Vista 5

Drukuj

Kompaktowa konsoleta do produkcji live i zastosowań broadcastowych

Vista 5 jest wysoce elastycznym w obsłudze, kompaktowym mikserem cyfrowym, z mądrze zaprojektowaną przestrzenią roboczą, co docenią użytkownicy zajmujący się produkcją nadawczą, a także nagłaśnianiem koncertów. Szczególnie małe wymiary oraz prostota podłączania czynią z niego jeden z najbardziej przenośnych mikserów na rynku, który znajdzie swoje miejsce w małych i średnich studiach i z łatwością da się zainstalować w dowolnym wozie transmisyjnym. Można go przenieść z jednego miejsca w inne i przygotować do pracy w ciągu kilku minut.

Konsoleta dostępna jest w dwóch wersjach, 32- i 42-tłumikowej:

Konsoleta 32-tłumikowa:
Konsoleta 32-tłumikowa zawiera 20 torów, zoptymalizowanych do obsługi kanałów wejściowych, oraz 12  torów uniwersalnych, mogących obsługiwać kanały wejściowe i wyjściowe. Korzystając ze standardowego ekranu Vistonics, realizator może sterować 52 wyjściami. Konsoleta daje możliwość użycia maksymalnie 240 kanałów wyjściowych, skonfigurowanych w dowolnej kolejności, zaś system Vistonics daje bezpośrednią kontrolę nad wszystkimi, powiązanymi z nimi funkcjami. Moc obliczeniowa DSP oraz liczba I/O określa użytkownik. Łączna liczba wejść i wyjść, przy wykorzystaniu różnego typu kart, w tym mikrofonowo-liniowych, ADAT, TDIF, AES/EBU, SDI oraz MADI może przekroczyć 1700.

Konsoleta 42-tłumikowa:
Wersja 42-tłumikowa ma dodatkową sekcję z 10 tłumikami wejściowymi i pozwala realizatorowi na sterowanie 42 kanałami wejściowymi jednocześnie. Równie istotne jest to, że umożliwia równoległą pracę dwóch realizatorów.

Ta sekcja wejściowa znajduje się po prawej stronie sekcji wyjściowej/master i, korzystając z trybu LOCK, można ją „odizolować” od wszelkich nastaw globalnych, dokonywanych w lewej części konsolety. Dla przykładu, zmiana warstwy lub sekcji tłumików po lewej stronie nie powoduje zmiany warstwy w zablokowanej prawej części. Prawa sekcja tłumików wyposażona jest we własny panel sterowania, pozwalający na włączanie i wyłączanie przetwarzania i korekcji sygnałów. Oznacza to, że obaj realizatorzy mają bezpośredni dostęp do obsługiwanych przez siebie sekcji, bez wykonywania zbędnych operacji na całej konsolecie. Gdy prawa sekcja nie jest zablokowana, wówczas wszystkie kanały konsolety dostosowują się do globalnego widoku zmian wyświetlanych parametrów, a także podlegają przełączaniu sekcji/warstw.

SCore:
Mając zaledwie 6U wysokości (6 miejsc w raku), nowy silnik Studer SCore DSP jest znacząco mniejszy, niż wiele konkurencyjnych modułów DSP, i jego instalacja, wraz z zestawem lokalnych wejść/wyjść, wymaga znacznie mniej miejsca, niż w przypadku wielu innych systemów.

Funkcje:
Vista 5 oferuje wszelkie możliwości miksowania w trybie surround, jakie tylko użytkownik może sobie wymarzyć. Wśród dostępnych formatów są 2CH stereo, LCR, LCRS oraz 5.1. Wewnętrzna funkcja miksowania 5.1-to-stereo umożliwia produkcję materiału w obu formatach jednocześnie. Ponadto Vista 5 obsługuje doskonale znany w świecie 'Virtual Surround Panning' (VSPTM) Studera, który symuluje rozmieszczenie źródeł dźwięku w sposób niezwykle realistyczny, opierając się nie tylko na panoramowaniu amplitudowym, ale też opóźnieniowym i odpowiedzi częstotliwościowej, a także generując sztuczne wczesne odbicia.

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 213 gości 

ESS Audio home