1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Studer Vista 9

Drukuj

Skonstruowana na bazie sprawdzonej platformy miksowania cyfrowego Vista, konsoleta Vista 9 łączy zaawansowany ergonomicznie projekt z pełną elastycznością systemu, krystaliczną jakością dźwięku oraz nowymi, przełomowymi funkcjami, tworząc urządzenie na miarę nowej ery w dziedzinie produkcji nadawczej oraz live.

Stanowiąc kontynuację rodziny konsolet Vista 5, 6, 7 oraz 8, Vista 9 przenosi pracę realizatora na wyższy poziom, uzupełniając interfejs Vistonics™ o radykalne i innowacyjne rozwiązania – „szerokoekranowy” panel TFT mierników, FaderGlow™ oraz wiele innych ulepszeń.

Nowy system pomiaru zapewnia precyzyjny obraz poziomów sygnału. Mierniki kanałów mogą być wyświetlane w różnych trybach, od mono po tryb 7.1, w górnej części ekranu, podczas gdy część dolna może wyświetlać przypisania szyn dla kanałów surround oraz kompozytowy obraz surround, dzięki czemu przekaz jest przejrzysty i w pełni zrozumiały.

Unikalny tryb HISTORY rejestruje zdarzenia, takie jak przesterowania sygnału w poszczególnych kanałach, i podświetla je na czerwono na wykresie przebiegu audio w danym kanale. W ciągu 30 sekund realizator może sprawdzić, na którym kanale doszło do danego zdarzenia. Co więcej, wszystkie wejścia stereofoniczne i wyjścia master wyposażone są w mierniki korelacji stereo, znajdujące się powyżej mierników poziomu.

W sekcji pomiarowej panelu sterowania można wyświetlić maksymalnie 40 mierników jednocześnie, dla dowolnie wybranego zestawu szyn wyjściowych i kanałów wejściowych.

Vistonics to opatentowany przez Studera system, który dzięki szybkości i łatwości obsługi, a także podobieństwu działania do analogowych konsolet zyskał wielu zwolenników na całym świecie. Każdy dotykowy ekran TFT wyświetla tory 10 kanałów, a wkomponowane weń obrotowe enkodery i przełączniki gwarantują realizatorowi ergonomię pracy, na zasadzie „regulujesz tam, gdzie spoglądasz”.

W gorączkowej atmosferze produkcji live kontekstowy system FaderGlow™ zapewnia realizatorowi możliwość natychmiastowej oceny stanu konsolety, poprzez podświetlenie  każdego tłumika jednym z ośmiu dowolnie przypisanych kolorów. Dzięki temu może on bez trudu sprawdzić, do jakich grup przypisane są poszczególne kanały, co w dramatyczny sposób skraca czas reakcji i zmniejsza stres związany z pracą w warunkach, w których nie ma miejsca na pomyłki.

Nowa Vista 9 daje całkowitą swobodę rozmieszczania kanałów wejściowych, jak również kanałów master, w dowolnych miejscach konsolety. Użytkownik w pełni decyduje o jego rozplanowaniu.

Poczynając od kanałów wejściowych surround, z intuicyjną sekcją regulacji poziomów, poprzez stereofoniczne kanały wejściowe, po automatyczny system up-miksu 5.1 dla wyjść, Vista 9 oferuje praktyczne, wbudowane narzędzia, które sprawdzą się zarówno dziś, jak i w przyszłości produkcji surround. Wśród tych narzędzi znajduje się system monitorowania 7.1 przy użyciu dwóch grup głośników w reżyserce, zintegrowany z konsoletą.

Czerpiąc z ponad 60 doświadczeń w projektowaniu absolutnie niezawodnego sprzętu nadawczego, w konsolecie Vista 9 jako standard zastosowano redundantne rozwiązania przewciwawaryjne. Podwójny zasilacz, a także podwójny system sterowania dają pewność, że awaria jednego z komponentów nie oznacza utraty kontroli nad miksem, podczas gdy redundantny system sieciowy dba o zachowanie komunikacji z silnikiem DSP.

Vista 9 bezproblemowo integruje się z innymi konsoletami Studer Vista oraz OnAir, a także routerami, wykorzystując technologię sieciową RELINK. Możliwa jest także komunikacja z urządzeniami innych producentów, co czyni z Visty 9 przyszłościową inwestycję.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 195 gości 

ESS Audio home